Bulharsko - Sozopol

Malebné historické mestečko ležiace na úzkom polostrove 35 km južne od Burgasu. Svojou atmosférou je veľmi podobné Nesebaru. Mesto bolo pôvodne osídlené len Grékmi a dodnes sa tu stretnete s početnou menšinou gréckych prisťahovalcov. Predtým bolo mestečko známe pod názvom Apollonia Anitka, pomenované po Apolónovi, bohovi námorníkov, ktorý zostal dodnes patrónom mesta. Mesto samotné je rozdelené na dve časti – staré mesto (leží na polostrove) je oddelené od nového mesta Charmanite nádherným zalesneným parkom a niekoľkými historicky vzácnymi kostolmi. Stará časť mesta je pretkaná množstvom úzkych krivolakých uličiek. Medzi zaujímavé stavby mestečka patria predovšetkým netypické kostoly, odlišné od našich práve svojou skromnosťou a funkčnosťou. Pre oddych je ideálny centrálny park, ktorý je zložený z mnohých malých parčíkov s malebnými fontánkami a figovníkmi. Turistickým centrom Sozopolu je dláždené námestie nachádzajúce sa medzi polostrovom a Charmanite. Je obklopené stánkami so suvenírmi, portrétujúcimi umelcami, hudobníkmi. Nová časť sa dá považovať za tú živšiu. Večerné šantenie v miestnych kluboch a diskotékach je na dennom poriadku. Sozopol je hlavným rybárskym, námorným, obchodným a vojenským prístavom Bulharska. V meste je aj jedna z najväčších bulharských tovární na spracovanie rýb a výrobu rybacích konzerv. Pre toto mestečko sú charakteristické krivolaké uličky, lemované drevenými domami s vysunutými poschodiami a kamenným stropom. Domáce vinice a figovníky poskytujú malebné zákutia a tiché krčmičky na útese nad vlnami dotvárajú úžasnú atmosféru mesta.

Hľadanie zájazdov

Výsledky hľadania

Cena zájazdu od: 468 €
Cena s príplatkami od: 663 €

Bulharsko, Sozopol


Pobytové zájazdy
Pre rodiny s deťmi
Zobraziť všetky termíny a popis zájazdu »
Doprava: letecká Termíny od: 23.06., 8 dňové Strava: all Inclusive
odlet: Bratislava 
23.06.2024 8 dní First Minute 468 € +195 € odlet: Bratislava letecká
27.06.2024 8 dní First Minute 525,60 € +195 € odlet: Bratislava letecká
25.08.2024 8 dní First Minute 583,20 € +195 € odlet: Bratislava letecká
29.08.2024 8 dní First Minute 511,20 € +195 € odlet: Bratislava letecká
01.09.2024 8 dní First Minute 496,80 € +195 € odlet: Bratislava letecká

Útulný menší hotel s pokojnou rodinnou atmosférou výbornou polohou a kvalitnými službami.  Je vhodný pre všetky vekové kategórie. Ideálny pre rodinnú dovolenku. 


TV chladnička,minibar masáž sauna wellness, spa parkovisko detské ihrisko detský kútik detský bazén vodné športy na pláži plážový servis piesočnatá pláž fitness centrum trezor internet, WiFi klimatizácia bazén